Yhteystiedot

Kaija Ahola
kaija.ahola@suomi24.fi
puh. 044 5432471

Uusimmat kuvat

2010

   

 12.12. KV Voittaja, Hans Lehtinen

Int. Finnish Winner, judge: Hans Lehtinen ( Finland) 

  • D. Afrodite ERI VAL1 PN-1 CACIB VSP FiV-10 / EX CH-1 BF-1 CACIB BOS FiW-10
  • D. Beatrix ERI JUN2 / EX jun2

                      --------------------------------------

11.12. KV Helsingin Voittaja, Horst Kliebenstein (Saksa)

Int. Helsinki Winner, judge: Horst Kliebenstein ( Germany) 

  • D. Afrodite ERI VAL1 PN-1 CACIB VSP HeV-10 / EX CH-1 BF-1 CACIB BOS HeW-10
  • D. Beatrix EH / VG

                    --------------------------------------

31.10 KV Baltic Winner Latvia, Carla Molinari (Portugali)

Int. Baltic Winner Latvia, judge: Carla Molinari (Portugal)

  • D. Afrodite ERI VAL1 PN-1 CACIB BALTV-10 ROP ja uusi C.I.B!!! / EX ch1 BF-1 BOB CACIB BALTW-10 and she became new C.I.B!!!
  • D. Beatrix ERI jun4 / EX jun4

-------------------------------------

25.9  KV Ekerö, Birgitta Svarstad (Ruotsi)

INT. Ekerö, judge: Birgitta Svarstad (Sweden)

  • D. Beatrix ERI jun1 / EX junior1
  • D. Afrodite ERI val2 PN-2 vara-CACIB / EX ch2 BF-2 res-CACIB

--------------------------------------

19.8 KV Tervakoski, Natasa Blanusa (Kroatia)

Int. Tervakoski, judge: Natasa Blanusa (Croatia)

  • D. Afrodite ERI val3 / EX ch3
--------------------------------------

24.7 Irlanninsusikoirien Erikoisnäyttely, Tampere, Markku Mähönen: pennut, juniorit, nuoret ja veteraanit. Sue Wilkinson: avoimet, valiot

Irish Wolfhound Speciality Show, Tampere, judges Mr. Markku Mähönen: puppies, junior, intermediate and veterans. Mrs Sue Wilkinson: open and champions

Pennut 7-9kk / puppies 7-9month

  • D. Beatrix ei sij. / no placement
 Valiot / Champion class
  • D. Afrodite ERI / EX

Afan ja Bean emän Fernmark Kleio jälkeisluokka oli 3 paras. Jälkeläisinä luokassa oli Albin, Audax, Afrodite ja Aingael.

Afa´s and Bea´s mother Fernmark Kleio progenyclass was 3rd best in show.

--------------------------------------
19.6 KV Kotka, Marjatta Pylvänäinen - Suorsa

Int. Kotka, Marjatta Pylvänäinen - Suorsa (Finland)

  • D. Afrodite ERI val1 PN-3 / EX ch1 BF-3
--------------------------------------

6.6 KV Estonian Winner 2010, Svante Frisk (Ruotsi)

Int. Estonian Winner 2010, Svente Frisk (Sweden)

  • D. Afrodite ERI val1 PN-1 SERTI CACIB ROP EE V-10 / EX ch1 BF-1 CC CACIB BOB EE W-10
Afasta tuli samalla myös EE MVA BALT MVA / Afa became also EE CH and BALT CH and she got her 3rd qualification to Crufts (2x 2010, 1x 2011)

--------------------------------------

5.6 Erikoisnäyttely, Viro, Andreja Novak (Slovenia)

IW Speciality Show Estonia, Andreja Novak (Slovenia)

  • D. Beatrix ROP-pen KP / BOB- puppy Prize of Honour
  • D. Afrodite ERI val2 PN-4 / EX ch2 BF-4

--------------------------------------

29.5 Club Show, Sissi Bäckman - Hellman (kennel Brokenwheel)

Club Show, Sissi Bäckman - Hellman (kennel Brokenwheel)

  • D. Beatrix  pen. 5-7kk 2 / puppy 5-7 month 2nd

--------------------------------------

23.5 KV Helsinki Aptus Show, Jette Holm Jensen (Tanska)

Int. Helsinki, Jette Holm Jensen (Danmark)

  • D. Afrodite ERI VAL4 / EX ch4

--------------------------------------

22.5 KV Hamina, Miroslav Zidar (Slovenia)

Int. Hamina, Miroslav Zidar (Slovenia)

  • D. Afrodite ERI VAL2 / EX ch2
--------------------------------------

25.4 KV Lahti, Tuula Plathan

Int. Lahti, Tuula Plathan (Finland)

  • D. Afrodite ERI VAL1 PN-1 CACIB VSP / EX ch1 BF-1 CACIB BOS
--------------------------------------

4.4. KV Ruotsi, Agneta Kappers (Ruotsi)

Int. Sweden, judge: Agneta Kappers (Sweden)

  • D. Afrodite ERI AVO1 PN-3 SERTI = SE MVA / EX open1 BF-3 CC = SE CH
--------------------------------------

27.3. KV Latvian Voittaja, Arne Foss (Norja)

Int. Latvia Winner, judge: Arne Foss (Norway)

  • D. Afrodite ERI AVO1 PN-2 SERTI vara-CACIB = LV MVA / EX open1 BF-2 CC res-CACIB = LV CH
--------------------------------------

14.3. KV Liettua, Kornelija Butrimova (Liettua)

Int. Lithuania, judge: Kornelija Butrimova (Lithuania)

  • D. Afrodite ERI avo1 N-SERTI = LT MVA / EX open1 N-CC = LT CH

13.3 KV Liettuan voittaja, Tanya Ahlman - Stockmari

Int. Lithuanian Winner, judge: Tanya Ahlman - Stockmari (Finland)

  • D. Afrodite ERI AVO1 SERTI / EX open1 CC
--------------------------------------

6.3. Ryhmä Kaarina, Christian Magre (Ranska) 

Group show Kaarina, judge: Christian Magre (France)
  • D. Afrodite ERI AVO1 PN-2 SERTI = FI MVA!!!!  / EX OPEN1 BF-2 CC = NEW FI CH!!!!
--------------------------------------

23.1. KV Turku, Lotte Jörgensen (Tanska) 

Int. Tutku, judge: Lotte Jörgensen (Danmark)
  • D. Afrodite ERI AVO1 PN-3 V- SERTI  / EX OPEN1 BF-3 res-CC